تبلیغات
سعیدبلاگ - هزینه نجومی چینی‌ها برای خرید ستارگان فوتبال

هزینه نجومی چینی‌ها برای خرید ستارگان فوتبال

سه شنبه 7 دی 1395 11:48 ب.ظ

 

هزینه نجومی چینی‌ها برای خرید ستارگان فوتبال

 • هزینه نجومی چینی‌ها برای خرید ستارگان فوتبال

  چینی ها پروژه تبدیل شدن لیگشان به یکی از مهمترین لیگ های مهم جهان را با آرامش پیش می برند.

  به گزارش گروه شهر موزیک ۲۰:۳۰؛ چینی ها سال گذشته ۳۹۸ میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کردند و امسال قرار است این مبلغ به بیش از ۴۰۰ میلیون یورو برسد. این آمار وقتی عجیب به نظر می رسد که در کل تابستان گذشته تیمهای لالیگا فقط ۴۹۲ میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کرده اند هر چند که لیگ برتر انگلیس با هزینه بیش از ۱،۳ میلیارد یورویی رکورد دار است.

  انتقال اسکار از چلسی به تیمهای شانگهای SIPG با مبلغ ۷۰،۵ میلیون یورو نشان از قدرت مالی بالای فوتبال چین دارد اما باشگاه شانگهای شنهوا ضدحمله زد تا با دستمزد نجومی سالانه ۳۹ میلیون یورو (بدون مالیات) در آستانه خرید کارلوس توس قرار بگیرد. در سالهای اخیر بازیکنان سرشناس دیگری نظیر جکسون مارتینز، لاوتزی، پله و هالک در لیگ چین حضور یافته اند. نام بازیکنانی نظیر رونی، دی ماریا، په په و آردا توران هم مطرح شده و احتمال انتقالشان به لیگ چین زیاد است.

  این اولین باری نیست که ورود ثروتمندان به فوتبال، نقل و انتقالات عجیب را رقم می زند. پیش از این آبراموویچ به واسطه ثروت شخصی یا شیخ های عرب با هزینه های نجومی نامشان را سر زبان ها انداخته بودند اما دولت کشور ۱،۳ میلیارد نفری چین به سیم آخر زده است. 

  ژی جین پینگ، رئیس جمهور چین که شدیدا عاشف فوتبال است اعلام کرده تا سال ۲۰۵۰ این کشور باید تبدیل به قدرت اول فوتبال جهان شود و به همین خاطر تا سال ۲۰۲۰ باید ۵۰ میلیون فوتبالیست حرفه ای در چین مطرح شوند. چین برای تاسیس ۲۰ هزار مرکز تمرینی و ۷۰ هزار زمین فوتبال تا سال ۲۰۲۰ سرمایه گذاری خواهد کرد. برای سال ۲۰۳۰ قرار است به ازای هر ده هزار چینی یک زمین فوتبال تاسیس شود.

  چین در تورنمنت های المپیک و پارالمپیک یکی از قدرتهای اول فوتبال جهان است اما فقط یک بار (در سال ۲۰۰۲) به جام جهانی فوتبال راه یافته و به همین خاطر روی این ورزش سرمایه گذاری خواهد کرد. در حقیقت چینی ها امیدوارند که میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ را بدست بیاورند.

  بر اساس برنامه، در سال ۲۰۲۰ تیم ملی چین باید تبدیل به قدرتمندترین تیم آسیا شو و تا سال ۲۰۵۰ به یکی از قدرت های برتر فوتبال دنیا تبدیل شوند. در حال حاضر چین در رده ۸۲ رنکینگ یوفا قرار گرفته است.

  منبع: وب سایت برنامه نود

  انتهای پیام/

  منبع

  مطلب هزینه نجومی چینی‌ها برای خرید ستارگان فوتبال در سایت بزرگ شهر موزیک

برچسب ها: هزینه ، نجومی ، چینی‌ها ، برای ، خرید ، ستارگان ، فوتبال ،